จป.ดอทคอม Jorpor.Com สังคมดีๆของ จป.บนโลกออนไลน์ ขอบคุณทุกๆท่านที่ร่วมสร้างสังคมแห่งความปลอดภัยดีๆ แห่งนี้ หากท่านไม่ใช่สมาชิก ข้อมูลจะถูกซ่อนอยู่ทำให้มองไม่เห็น โปรดสมัครสมาชิก ( ฟรี !!! ) เพื่อเข้าถึงข้อมูล พูดคุย สร้างสังคมดีๆ ร่วมกันกับเรา

ผู้เขียน หัวข้อ: ++ บ.สยามคูโบต้าเมททัล รับสมัคร Safety & Environment Officer 1 ตำแหน่งครับ ++  (อ่าน 7355 ครั้ง)

Siwa

• Newbie
  • *
  • คะแนนน้ำใจ 2
บริษัท สยามคูโบต้าเมททัลเทคโนโลยี จำกัด เป็นบริษัทในกลุ่มสยามคูโบต้า ร่วมทุนระหว่างคูโบต้าญี่ปุ่น กับ ปูนซีเมนต์ไทย  ดำเนินธุรกิจโรงหล่อชิ้นส่วนโลหะ เพื่อนำไปใช้ในการผลิตเครื่องจักรการเกษตรของคูโบต้า 

มีความประสงค์รับสมัคร safety officer (จป.วิชาชีพ) ปฏิบัติงานประจำโรงงานที่ นิคม 304 เฟส 2 อ.พนมสารคาม  จ.ฉะเชิงเทรา

Qualifications:-

Male or Female : age not over 28 years old

Bachelor’s Degree Occupational Health and Safety or related fields and must have Professional Safety License

Have Air Pollution Controller License willl be advantage

Minimum of 2 -5 years experience in handling safety, Occupational Health and Environment activities in manufacturing is a must.

Knowledge in Safety & Environmental Law & Regulations

Good knowledge in overall of ISO 9001:2008, ISO 14001, OHSAS 18001 willl be advantage

Environment Controller License (waste water, industrial waste) will be advantage

Computer literacy in Microsoft Office (MS PowerPoint)

Good command of both written & spoken English

Able to work at 304 industrial park 2, Phanom Sarakham, Chachoengsao Province.

ผุ้สนใจส่งประวัติมาที่
The Siam Kubota Metal Technology Co., Ltd.
14th Floor, Ramaland Building,
952 Rama IV Road, Bangrak,
Bangkok 10310
โทร 02-267-1377 ติดต่อ คุณศิวภาคย์ (ดีม)
E-mail : siwapak.n@skmt.co.th

Siwa

• Newbie
  • *
ยังรับสมัครอยู่นะครับ

surapat

• Newbie
  • *
  • คะแนนน้ำใจ 91
  • surapatnom@gmail.com
ยังรับสมัครอยู่นะครับ
I am interested in this job position If no age limit becouse my this time age 39 years.  :wanwan011:

Siwa

• Newbie
  • *
ยังประกาศรับอยู่นะครับ

เรื่องอายุ คงได้มากสุดถึง 30 ปีนะครับ แต่คุณสมบัติข้ออื่นต้องผ่านด้วยนะครับ

:-[

WE LOVE JORPOR.COM